Nazywam się Mariusz Grabowski, od blisko 10 lat jestem związany zawodowo z e-commerce, natomiast treści w Internecie publikuję od roku 2002. Zaczynałem od projektowania ubogich blogów w html, następnie tworzyłem proste strony Internetowe, w tym stronę szkoły podstawowej, do której uczęszczałem. Przez kilka lat prowadziłem portal na temat serii gier Fallout, której jestem ogromnym fanem. Na studiach otworzyłem portal o kulturystyce, który w szczycie odwiedzały tysiące użytkowników dziennie, portal sprzedałem po kilku latach.

Pracę w e-commerce zacząłem w księgarni internetowej Merlin. Następnie zmieniłem miejsce na Przedsiębiorstwo Handlowe A-T S.A., gdzie po pewnym czasie zostałem menadżerem działu e-commerce i kierownikiem zespołu Internetowego. Z czasem moja wizja rozwoju sklepu przekroczyła możliwości A-T i zdecydowałem sie otworzyć własny sklep internetowy, wspólnie z bratem. Obecnie od ponad trzech lat jestem menadżerem e-commerce w firmie Lampomat, której sklep internetowy jest jednym z większych sklepów w Polsce w branży oświetleniowej. Platformę odwiedzają setki tysięcy użytkowników miesięcznie, a oferta przekracza 50 000 produktów.

W roku 2016 otworzyłem bloga, na którym się znajdujesz. Publikowałem tutaj treści nieprzerwanie do końcówki roku 2017. W tym czasie zrealizowałem kilka płatnych audytów stron, między innymi dla firmy szkoleniowej i znanego polskiego portalu z filmami. W roku 2017 wstrzymałem pracę nad blogiem ponieważ całą uwagę skoncentrowałem na rozwoju firmy. Od roku 2021 powracam do publikowania treści w tym miejscu. Ze względu na brak czasu ograniczę audyty prawie do zera, a częstotliwość wpisów nie przekroczy dwóch w miesiącu. Jednak na bazie mojego doświadczenia i aktywnej wieloletniej praktyki w braży e-commerce mam do przekazania ciekawe i aktualne, niezawsze przyjemne treści, które tutaj zamieszczę.

Dziękuję Ci za to, że poświęcasz czas na lekturę moich wpisów, być może niektóre z nich uznasz za cenne i trafne. Będzie mi z tego powodu bardzo miło. Inne treści możesz określić jako bezwartościowe lub mylne, dziękuję również za to, jednak nie będę miał z tego powodu żadnych zmartwień ani problemów ze snem.

Nie wysyłam newsletterów, nie umieszczam Tweetów, nie jestem korposzczurem, ani lalusiem z LiknedIn. Nie piszę artykułów sponsorowanych. Blog ma charakter hobbystyczny, stanowi odskocznię od pracy, źródło autorefleksji i możliwość spojrzenia z boku na własną działalność. Blog nie jest prowadzony pod kątem zarobkowym, jednak nie wykluczam takiej okoliczności. Jeżeli napisałem niewygodny wpis na temat Twojej firmy mogę go usunąć. Opłata za usunięcie wpisu wynosi 4999,00 zł netto, wystawiam fakturę VAT.

– Mariusz Grabowski