Wersja mobilna w przeglądarce

Jak sprawdzać wersję mobilną z przeglądarki

Odpowiednie dostosowanie wyświetlania strony internetowej w wersji mobilnej to w dzisiejszych czasach kwestia kluczowa. W tym artykule opisuję jak w łatwy sposób przez przeglądarkę, na komputerze stacjonarnym, zapewnić sobie podgląd do wersji mobilnej – zarówno z telefonu jak i tabletu.

Dzięki kilku prostym zabiegom (a właściwie instalacji odpowiedniego plug-inu) można w wygodny sposób podejrzeć jak użytkownicy mobilni widzą nasz portal i poszczególne podstrony. Mając łatwy wgląd do sposobu wyświetlania strony, możemy szybko wychwycić błędy na poszczególnych platformach, bez konieczności ich posiadania i wprowadzić odpowiednie optymalizacje.

Do przeglądarki Google Chrome należy zainstalować rozszerzenie Mobile Browser Emulator. Najłatwiej można to zrobić wpisując w Google zapytanie chrome Mobile Browser Emulator.

Emulator wersji mobilnej do przeglądarki
 

Właściwie, et voila. W prawym górnym rogu przeglądarki pojawi się czerwona ikonka „m”, po kliknięciu w którą zyskamy dostęp do możliwości wyboru typu i rozdzielczości nośnika, na którym wyświetlona zostanie aktywna strona.

Jak aktywować emulator wersji mobilnej
 

Wskazówka e-commerce Wskazówka dla Ciebie!
Chcesz zadać pytanie? Wpisz je w komentarzu na dole strony. Odpowiadam błyskawicznie! Przekonaj się.
Albo kliknij tutaj, aby użyć formularza kontaktowego i wysłać mi maila.

W nowym okienku otrzymamy podgląd do wybranej wersji. Gdzie z poziomu komputera stacjonarnego będziemy mogli poruszać się jak użytkownik mobilny. Dzięki temu z pewnością o wiele łatwiej wychwycimy wszelkie błędy oraz możliwości.

Emulator wersji mobilnej na komputer stacjonarny
 

To by było na tyle. Jeżeli masz jakieś podobne „lifehacki”, które mogą ułatwić życie, koniecznie daj mi znać w komentarzu pod wpisem. Zachęcam również do zapisania się do newslettera, na górze strony, co jakiś czas dam Ci znać o nowych wpisach, które mogą Cię zainteresować. Możesz również zaobserwować moje konto na Twitterze.

Strona wtyczki mobile browser emulator: http://tools.diorama.ch/mbe_en.html

Udostępnij mój artykuł, tak jak inni czytelnicy, którym się podobał.

Masz okazję być pierwszym komentującym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.