Pięć najlepszych narzędzi do emarketingu

5 świetnych narzędzi do e-marketingu

W tym artykule przedstawiam pięć świetnych, darmowych narzędzi internetowych, które bardzo ułatwiają pracę w e-marketingu. Niesamowitą opcją podanego oprogramowania jest fakt, iż można wykorzystywać je łącznie, aby uzyskać wspaniałe efekty. Po zapoznaniu się z poniższą listą zyskasz dostęp do programów, dzięki którym w łatwy sposób urozmaicisz swoje treści w Social Media, e-mail marketingu, w sklepie internetowym, na blogu, a nawet na swoich wizytówkach czy reklamie outdoorowej.

Na końcu, jako bonus, podaję kilka innych darmowych programów, z których korzystam i które uważam za warte uwagi. Niemniej mój absolutny top, to właśnie poniższa lista pięciu świetnych narzędzi do e-marketingu.

1. Canva – amazingly simple graphic design software

 • adres: www.canva.com
 • języki: Angielski, Polski, Inne
 • opcja: darmowe, z płatnymi elementami

Narzędzie Canva
 

Canva to niesamowity, darmowy program graficzny typu SaaS (Software as a Service;  z ang. oprogramowanie jako usługa). Narzędzie założone w 2012 roku, w Australii. W dynamicznym tempie zyskało ogromną popularność i ponad 750 000 użytkowników już w pierwszym roku. Obecnie z Canvy korzystają zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Obsługa programu odbywa się na bardzo prostej zasadzie drag-and-drop, a możliwość uzyskania wspaniałych efektów zależy tylko od kreatywności twórcy.

Program oferuje gotowe szablony do najpopularniejszych typów grafik, takich jak Facebook Post, Twitter Post, Facebook Header, YouTube Thumbnail, a nawet okładka książki, zaproszenie, czy wizytówka.

Jeżeli jeszcze nie korzystasz z tego narzędzia, a zajmujesz się przygotowaniami prostych (lub skomplikowanych) grafik na stronę/grafik marketingowych, koniecznie zarejestruj konto.

Warto również obserwować Blog Canva – www.designschool.canva.com, na którym publikowane są porady i casy, np. Ultimate guide to Font Pairing.

2. Flaticon – the largest search engine of free icons

 • adres: www.flaticon.com
 • języki: angielski
 • opcja: darmowe, z płatnymi elementami

Narzędzie Flaticon
 

Flaticon to największy na świecie system wyszukiwania darmowych ikonek i obrazków. Zacznijmy od tego, że wśród podmiotów, które korzystają z Flaticon znajdują się Adobe, Optimizely, czy nawet Google. Dzięki temu narzędziu zyskujemy dostęp do prawie 300 000 darmowych ikon, które świetnie nadają się do wykorzystania w e-Commerce. Podczas pobierania grafik można ustalić ich kolor, format oraz rozmiar, co gwarantuje łatwą implementację.

Jeżeli chcesz urozmaicić elementy swojej strony, sklepu internetowego lub wiadomości e-mail, FlatIcon to idealne narzędzie. Znajdziesz tam ikonki, które doskonale pomogą utożsamić odbiorcy daną treść z grafiką, a zatem łatwo odnaleźć ją na stronie oraz wzmocnić przekaz.

3. Placeit – 2500+ quiality mockups & demo videos

 • adres: www.placeit.net
 • język: angielski
 • opcja: darmowe, z płatnymi elementami

Narzędzie Placeit
 

Placeit to narzędzie, które podobnie jak Canva, na zasadzie drag-and-drop, umożliwia utworzenie eleganckiej grafiki do zastosowania w marketingu internetowym, a także w gazetkach reklamowych, katalogach itp. Mamy do dyspozycji ponad 2500 gotowych obrazów, do których możemy wstawić logo naszej firmy, screena całej strony internetowej, zdjęcie produktu lub co nam się żywnie podoba. Gotowe szablony to między innymi osoby pracujące na komputerze lub urządzeniu mobilnym, a także billboardy z reklamą outdoorową, czy też koszulki z obszarem przeznaczonym na wrzuconą grafikę.

Wskazówka e-commerce Wskazówka dla Ciebie!
Chcesz zadać pytanie? Wpisz je w komentarzu na dole strony. Odpowiadam błyskawicznie! Przekonaj się.
Albo kliknij tutaj, aby użyć formularza kontaktowego i wysłać mi maila.

Jeżeli chcesz urozmaicić swoje slidery reklamowe, pokazać użytkownikowi, że Twoja strona dostępna jest w wersji mobilnej lub wykonać profesjonalną grafikę, bez generowania większych kosztów – Placeit to idealne narzędzie dla Ciebie. Warto wspomnieć, że obrazy w większej rozdzielczości wymagają uiszczenia opłaty w wysokości kilku dolarów. Jednak przy grafikach do 400px, pobieranie jest całkowicie darmowe.

4. Giphy – all the gifs

 • adres: www.giphy.com
 • języki: angielski
 • opcja: darmowe, z płatnymi elementami

Narzędzie Giphy
 

Giphy to niesamowite narzędzie, które w łatwy sposób pomoże Ci znaleźć gifa na każdą okazję. Dzięki czemu zwiększysz zainteresowanie użytkowników oraz urozmaicisz przesyłane treści za pośrednictwem Social Media, a także e-mail marketingu oraz wyskakujących komunikatów na stronie. System działa podobnie do Flaticon, z tą różnicą, że wyszukujemy gify, a nie ikonki.

Jeżeli styl komunikacji Twojej marki/sklepu/strony/bloga na to pozwala, koniecznie skorzystaj z Giphy. Narzędzie jest proste w obsłudze, nie wymaga rejestracji i działa doskonale.

5. Pixabay – bezpłatne zdjęcia wysokiej jakości

 • adres: www.pixabay.com
 • języki: polski, angielski, inne
 • opcje: darmowe, z płatnymi elementami

Narzędzie Pixabay
 

Pixabay to ogromna baza doskonałej jakości zdjęć (zawierająca ich ponad 830 000), na licencji CC0 (Creative Commons Zero), tj. takich, w których twórca zezwala na ich darmowe użycie w środowisku komercyjnym.

Jeżeli szukasz wysokiej jakości grafiki lub zdjęcia, do zastosowania na stronie, blogu, w sklepie internetowym lub w Social Media, koniecznie zajrzyj na Pixabay. Pobieranie nie wymaga logowania, a większość dobrych zdjęć dostępna jest zupełnie za darmo.

Inne narzędzia, których używam

Poza wymienionymi powyżej narzędziami, które stanowią absolutny top mojej listy, korzystam z jeszcze kilku darmowych programów typu SaaS, które podaje poniżej, z krótki opisem. Kolejność występowania na liście, to kolejność z zakładek w mojej przeglądarce, więc nie ma tutaj żadnej intrygi.

 • Piktochart – wygodne tworzenie infografik
 • Easel.ly – kolejny program graficzny do infografik
 • Timeline Cover Banner – gotowe grafiki do użycia jako cover photo na Facebooku
 • Bitly – skracanie adresu url
 • TempMail – tworzenie tymczasowych adresów e-mail
 • Infogr.am – tworzenie eleganckich infografik oraz wykresów
 • Wordle – tworzenie „chmur słów”
 • Vizualize.me – przyjemny program do wizualizacji statystyk
 • Pixlr – coś w stylu darmowego photo shopa on-line
 • Powtoon – wygodny program do tworzenia krótkich filmików i animacji
 • Web-capture – narzędzie do wykonywania zrzutu ekranu całej strony
 • Color Hexa – wyświetlanie koloru, po wpisaniu wartości RGB
 • Tweet Deck – ogromne ułatwienie pracy na Twitterze
 • Symbols & Emoticons – lista emoji do zastosowania w postach na Facebooku

Podsumowanie

Prócz wymienionych powyżej narzędzi, w Internecie znajduje się mnóstwo mniej lub bardziej wartościowych pozycji, które mogą ułatwić pracę e-marketingowca. Wszystko zależy od naszej kreatywności i zapotrzebowania. Czasami aby uniknąć płatności, warto wykorzystywać kilka programów, aby łączyć ze sobą ich funkcje.

To by było na tyle. Jeżeli masz znasz jakieś dobre narzędzia, o których tutaj nie pisałem, koniecznie daj mi znać w komentarzu pod artykułem. Zachęcam również do zapisania się do newslettera, na górze strony, co jakiś czas dam Ci znać o nowych wpisach, które mogą Cię zainteresować. Możesz również zaobserwować moje konto na Twitterze.

Udostępnij mój artykuł, tak jak inni czytelnicy, którym się podobał.

1 Comment

 • Mariusz Grabowski 4 marca 2017 Odpowiedz Author

  Warto jeszcze zwrócić uwagę na stronę SimilarWeb. To bardzo dobre narzędzie, jeżeli szukamy informacji na temat analityki stron konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.